FILTERPAVE

PRO VÍCE INFORMACÍ VOLEJTE

+420 703 147 953

FILTERPAVE

FilterPave je velmi odolný, vodopropustný a porézní povrchový materiál vyrobený ze strukturálně odolných krystalů.

Je vysoce stabilní, s vysokým filtračním účinkem (dešťová voda) a schopností vázat škodliviny jako motorové oleje, zbytky pohonných hmot či uhlovodíků. Tím podstatně přispívá k aktivní ochraně přírodních zdrojů. Tento inovativní a k životnímu prostředí přátelský materiál poskytuje vývojářům a investorům větší možnosti při tvorbě návrhů. Je k dispozici v mnoha barvách a může být tvarován podle jejich představ. S pomocí materiálu FilterPave® můžete vytvářet ideální povrchy cest, parkovišť a garáží – šetrných k životnímu prostředí, výstavbě i krajině.

Chcete-li dlouhodobě přispět k ochraně našeho životního prostředí, měli byste zvážit použitísystému FilterPave® při navrhování příjezdových cest, cyklistických stezek, veřejných prostranství a parkovacích míst. FilterPave® je vyroben ze 100% recyklovaného skla (odpadového skla), které s přídavkem pružného a vysoce odolného lepidla vytváří trvanlivý povrchový

FilterPave® je vyroben ze 100% recyklovaného skla (odpadového skla), které s přídavkem pružného a vysoce odolného lepidla vytváří trvanlivý povrchový materiál , bezpečný pro životní prostředí a spodní vody. Jeho ekologicky funkční vlastnosti zabraňují ucpávání a napomáhat zodpovědnému hospodaření s dešťovou vodou.

Při pokládání systému FilterPave® se na místo aplikuje recyklované sklo spolu s vícesložkovým lepidlem přátelským k životnímu prostředí. Přívalová voda se snadno vsákne do půdního podloží díky porézní struktuře skleněného štěrku. Přívalová voda se cestou recyklovaným materiálem filtruje. Stejně jako filtr, systém FilterPave® absorbuje uhlohydráty, zbytky motorových a převodovkových olejů pohonných hmot. Testy ukázaly, že jeden krychlový metr systému FilterPave® (výzkum University Wisconsin) dokáže navázat až 15 kg olejových látek. Na méně propustných plochách či v nízko ležících místech, kde se mohou rychle akumulovat velké objemy vody, lze odvodňovací vlastnosti systému FilterPave® podpořit buď substrukturou nebo přídavným skladovacím/odvodňovacím systémem vytvořeným z propustného podložního systému.

Životnost systému FilterPave® je srovnatelná s životností jiných porézních systémů. Fyzické vlastnosti systému FilterPave® se v průběhu jeho životnosti nemění. V závislosti na UV záření a opotřebovávání je možné potáhnout FilterPave® tenkou antiabrazivní ochrannou vrstvou, která po pěti až deseti letech systém oživí. Systém FilterPave® je tvořen strukturálně stabilním agregátem barevného mozaikovitého vzhledu. V porovnání s konvenčními asfaltovými či betonovými povrchy nabízí tento dekorativní systém zajímavé možnosti. Barevný efekt vícebarevné drti z recyklovaného skla se může v jednotlivých regionech lišit. Přidáním dalších látek (pigmentů) je možné změnit odstín povrchu, který tak lze dokonale přizpůsobit budově či okolí, a splnit tak představy návrhářů. FilterPave® je nesrovnatelný s dalšími povrchovými systémy také proto, že jeho pokládka je bezešvá, a tím usnadňuje návrhářská řešení. FilterPave® naprosto osvobozuje vaši fantazii.

Paleta barev

Vybírat můžete z několika barevných variant

155-1
PŘÍRODNÍ SMĚS
149-1
JANTAROVĚ HNĚDÁ
140-1
SAFÍROVÁ MODRÁ
Sedonská
SEDÓNSKÁ ČERVENÁ
149-1
TOPASOVÁ HNĚDÁ
146-1
NEFRITOVÁ ZELENÁ