Filtrační povrch

FilterPave® je velmi odolný, vodu propustný a porézní povrchový materiál vyrobený ze 100% recyklovaného (odpadového) skla. Je velice stabilní, s vysokým filtračním účinkem a schopností vázat škodliviny jako motorové oleje, zbytky pohonných hmot či uhlovodíků, čímž podstatně přispívá k aktivní ochraně přírodních zdrojů.

Tento inovativní a k životnímu prostředí přátelský materiál poskytuje vývojářům a investorům větší možnosti při tvorbě návrhů. Je k dispozici v mnoha barvách a může být tva­rován podle jejich představ. S pomocí materiálu FilterPave® můžete vytvářet ideální povrchy příznivé pro životní prostředí, výstavbu i krajinu.

Použití

Příjezdové cesty

Podle dopravní zátěže a existujícího podloží se systém FilterPave® instaluje v tloušťce přibližně 6 až 9 cm na porézní 15 až 20 cm silnou vrstvu drceného kamení. Soukromé příjezdové silnice i cesty nevyžadují žádné dodatečné zesílení podložní vrstvy.

Parkovací plochy

Stejně jako filtr, systém FilterPave® absorbuje uhlohydráty, zbytky motorových a převodových olejů a pohonných hmot. Testy ukázaly, že jeden krychlový metr systému FilterPave® dokáže navázat až 15 kg olejových látek a přispívá tak k ochraně přírody.

Ochrana kořenového systému stromů

Systém FilterPave® nepoškozuje kmeny a kořeny stromů, zajišťuje propustnost dešťové vody a nabízí prostor pro zajímavá návrhářská řešení.

Barevné varianty

Vybírat můžete z několika barevných variant a tím si přizpůsobit výsledek k obrazu svému

PŘÍRODNÍ SMĚS

JANTAROVÁ

MODRÁ

ČERVENÁ

HNĚDÁ TOPASOVÁ

Snadná instalace

Další podstatnou výhodou je i samotná instalace.

Stačí pouze podle návodu smíchat FilterPave® s lepidlem. Vytvořenou směs položit na povrch, pečlivě uhladit a máte hotovo.

Hlavní výhody

Ekologie

Jednoduchá, časově nenáročná instalace.

Vodopropustnost

Díky porézní struktuře dokáže propustit až 10 000 l/m2/h.

Udržitelnost

Povrch nepotřebuje po dobu 5–10 let žádnou další povrchovou úpravu.

Vázání škodlivin

Absorbuje uhlovodíky, zabraňuje rozšiřování olejových látek po povrchu a snižuje riziko rozsáhlé kontaminace.

Kontaktní formulář

Kontaktujte nás ještě dnes a domluvte si bezplatnou konzultaci o chytrém stavebním řešení.