Zelené střechy

V městských částech je často málo místa pro zeleň a ideálním řešením může být ozelenění střech.  Zelená střecha je nejen přitažlivá na pohled, ale nabízí i mnoho dalších výhod, jako je akumulace vody, regulace teploty, zvuková izolace, čištění vzduchu a také podpora biodiverzity. 

Zelené střechy navíc chrání střešní plášť před mechanickým poškozením a prodlužují jeho životnost. Travní koberce zvukově a tepelně izolují a tím vám pomáhají snižovat výdaje na energiích.

Naše varianty zelené střechy obsahují tři až osm různých druhů rozchodníků. Sukulentní rostliny dokáží dobře ukládat vodu do listů, a proto si vedou mimořádně dobře za různých povětrnostních podmínek.

Naše řešení

Click ‘n go Light Sedumtray

Jedná se o předpěstované kazety obsahující šest až osm různých druhů rozchodníků, které se mohou pochlubit minimálně 95% pokrytím. Velmi snadno se instalují zacvaknutím do sebe a umožňují dosáhnout tak okamžitého zeleného výsledku. Tyto kazety lze použít na ploché a mírně šikmé střechy se sklonem až 15 stupňů.

Place ‘n go® Sedumtray

Jedná se o lehký pěnový zásobník s minimálně 95% pokrytím. Je připravený k okamžitému použití položením jeden vedle druhého přímo na střechu. Spodní strana zásobníku je opatřena drenážní vrstvou, která zajišťuje odvod dešťové vody a zajišťuje tak optimální podmínky pro růst rostlin. Je vhodný jak pro rovné, tak pro mírně svažité povrchy se sklonem až 15 stupňů.

Nordics Sedumtray

Jedná se o předpěstované řešení zelené střechy, s minimálně 95% pokrytím při dodání. Předpěstované zásobníky obsahují šest až osm různých druhů rozchodníků, které rostou ve speciálním substrátu. Rozchodníky rodu Sebaceous jsou schopné ukládat vodu v listech, a proto jsou velmi vhodné do různých povětrnostních podmínek. Instalace je velmi jednoduchá, stačí je pouze umístit vedle sebe  a dosáhnout tak okamžitého zeleného výsledku. Vhodné pro ploché a mírně šikmé střechy se sklonem do 15 stupňů.

PU kazety

Předpěstované kazety obsahují tři až pět různých druhů rozchodníků. Osázené kazety se snadno umístí proti sobě a okamžitě vytvoří zelenou střechu. Kazety je možné kdykoliv jednoduše přemístit či vyměnit. Materiál PU kazety umožňuje prostup kořenů, zadržuje vodu potřebnou pro rostliny a propouští přebytečnou vodu. Tento typ je vhodný i pro střechy s nízkou nosností.

HDPE kazety

Jedná se o předpěstované kazety obsahující pět až sedm různých druhů rozchodníků. PE kazeta je velmi snadná na instalaci díky domyšlenému systému spojování kazet vzájemným zacvaknutím zámků. Tento zásobník je použitelný na rovné a mírně skloněné povrchy až do 15 stupňů.

Rozchodníkové koberce

Naše nejzákladnější varianta zelené střechy. Koberec na rohoži z kokosových vláken obsahuje deset až dvanáct různých druhů rozchodníků se speciálním substrátem. Stačí je pouze rozvinout na požadovanou plochu a ihned dosáhnete zeleného efektu. Koberce jsou speciálně konstruovány pro strmé povrchy až 45 stupňů. Jejich údržba závisí na vybudování systému (hnojení jednou až třikrát za rok).

Ukázka instalace

Hlavní výhody

Rychlost

Jednoduchá, časově nenáročná instalace.

Flexibilita

Pro všechny typy střech se sklonem od 2 % do 15 %.

Ochrana

Chrání střešní plášť před mechanickým poškozením a prodlužují jeho životnost.

Retence vody

Kazeta dokáže zadržet až 22 litrů H2O/m2.

Technické listy

Kontaktní formulář

Kontaktujte nás ještě dnes a domluvte si bezplatnou konzultaci o chytrém stavebním řešení.